Haber

Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış töreni yapıldı

– Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası açılış töreni yapıldı

ORDU – Gençlik ve SporMilli Eğitim Bakanlığı, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonu iş birliğinde Ordu’da düzenlenen “Tevfik Kış & Kenan Şimşek Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası”nın açılış töreni gerçekleştirildi.

26 ilden 37 kulüp ve 307 sporcunun katılımıyla Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona, Ordu Büyükşehir Belediyesi Yeniçeri Takımı’nın gösterisiyle başladı. Türkiye’yi dünya ve Avrupa şampiyonalarında temsil eden sporcular da şampiyonada yer alıyor.

Programın açılışında konuşan Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu’nun bir sporcular şehri olduğuna dikkat çekerek, 19 ilçede spor yatırımı yapıldığını söyledi. Vali Sonel, Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın Ordu’da düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza Ordumuza hoş geldiniz diyorum. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Sn. Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Ordumuzda da birçok yatırım var. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e gençlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Şampiyonaya katılan sporcularımızın ortasından inşallah kaç tane şampiyon çıkar. Hepsine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Eroğlu: “Türk güreşinde başarıdan başarıya koşmak bize yakışır”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, “Türk sporcuları olarak Türkiye’nin lokomotif sporu olan Türk güreşinde başarıya ulaşmak için çalışıyoruz. Dünyanın her yerinde İstiklal Marşı’mızı söylüyor, bayrağımızı dalgalandırıyoruz. Sporcumuza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” kardeşler ve onları yetiştirenler.” konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptığı konuşmada şampiyonların maçlara katılmasıyla ortada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sporculara başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Güreş Federasyonu Lideri Onur Eroğlu, şampiyonaya desteklerinden dolayı Vali Tuncay Sonel ve protokol üyelerine plaket takdim etti.

Programa ayrıca Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

haniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu