Haber

Polisin darp ettiği avukatın ayağı kırıldı

Manisa’dan İstanbul’a otomobiliyle giderken yolda birbirini sollayan otomobillerin tehlikeli sürüşünden kaçmak isteyen avukat ve otomobil sürücüsü polis tarafından darp edildi. Bacağı iki yerinden kırılan ve 10 gündür hastanede kalan avukatın tedavisi sürüyor.

Avukat Fatih Uzun, 22 Nisan Cumartesi günü Manisa’dan İstanbul’a gitmek üzere ailesiyle birlikte şerit değiştirmek istedi. HTU, Maserati araç sürücüsü ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru. Yanından geçen Fatih Uzun’u baskı yaparak taciz etmeye başladı. Uzun’a küfürler yağdıran ve aracı durdurmasını isteyen HTU. araçtan inip yanına gelen Fatih Uzun’a saldırmaya başladı. Aldığı darbeler sonucu bacağı iki yerinden kırılan avukat, geçirdiği ameliyatlar sonucunda 10 gün hastanede kaldı.

“Omuzlarıma basarak ayağımı tekmeledi ve iki ayrı yerinden kırdı”

Avukat Fatih Uzun, “Otoyolda giderken saat 17.30 sıralarıydı. Önümde iki araba geçiyordu, beyaz Ford Focus’lu araç başka bir Maserati marka araca çarpıyordu. Maserati sürekli frene basıyordu. yol vermemek için sol şeritte tehlikeli bir şekilde ilerliyorlardı.Sürüşlerinden rahatsız olduğum için sinyal vererek sağ şeritten geçmek zorunda kaldım.Sollarken öndeki Maserati sürücüsü aracını üzerime kırdı ve Hareket edip geçmek zorunda kaldım arkamdan hızlı bir şekilde geldiğini gördüm yol vermek istedim tekrar hareket edip denetimli bir şekilde arkasına geçtim maserati marka aracın sürücüsü bilinçli olarak basıyordu camını açıp ağır bir şekilde bana hakaret etti ve arabamı sağa çekmemi istedi.hiçbir şekilde konuşmadan üzerime geldi yumrukladı ve omuzlarıma basarak ayağımı tekmeledi.ve Ayağımı iki yerden daha kırdım yere yığıldım bağırmamla eşim araçtan indi eşimin yardımıyla aracıma binebildim ardından durumu polise bildirdim. Hastaneye gittim ve ardından İstanbul’da tedavi gördüğüm hastaneye sevk edildim. Ben zaten olayın ilk anından itibaren yasal yollara başvurdum. Kendisi hakkında Manisa Soma Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Bu olay nedeniyle 10 gün hastanede kaldım. Büyük bir ameliyat geçirdim, ayaklarımın üzerinde duramıyorum. Tedavim yaklaşık 20 hafta sürecek. Bu olayda araçta 5 ve 9 yaşındaki kızlarım vardı. Çocuklarım engelli olacağımdan korkuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu