Haber

Madende öğrendikleriyle enkazda delik açarak ailesini kurtardı.

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremde ailesiyle birlikte Adıyaman’da mahsur kalan Müslüm Akbulut, enkazda çukur kazarak çocuklarını çıkardı. benimki.

Adıyaman’da yıkılan apartmanın birinci katında oturan ve enkazdan kendi imkanlarıyla çıkan Akbulut ailesinden 6 kişilik bir kişinin tedavisi Şanlıurfa’daki Harran Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediyor.

Peder Müslüm Akbulut, sarsıntının olduğu gün gece vardiyasında çalıştığını, gece geç saatlerde eve geldiğini ve uyurken beyin sarsıntısı ile uyandığını söyledi.

Sarsıntının verdiği uyuşukluk ve telaşa şaşırdıklarını anlatan Akbulut, çocuklarını alıp evden çıkmak istediğinde merdiven dairesinde çökme olduğunu ifade etti.

“Işığı gördüğümde umut vardı”

Kendisinin ve ailesinin o kısımda mahsur kaldığını ve büyük bir tedirginlik yaşadığını ifade eden Akbulut, madende çalışırken öğrendikleri sayesinde ailesini oradan çıkarmayı başardığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Koca oğlum ‘Baba ayağım sıkıştı’ dedi, molozun diğer tarafına geçip bacağını çıkardım, sağa döndüm, bir delik hissettim. Çocuğun bacağını çıkardıktan sonra diye seslendim, bütün çocukların güzel olduğunu anladım. Beton bir modül aldım, vurarak deliği genişletmeye çalıştım. “Deliği bir kişinin geçebileceği genişlikte yaptım, çocukları tek tek çıkardım. Işığı gördüğümde benim için bir umut doğdu. Daha önce çalıştığım maden sahasındaki tecrübemle deliği büyüterek kendimizi kurtardık.”

Baba Akbulut, yaralı kızları Ezgi’nin Şanlıurfa’da ameliyat edildiğini ve tedavisinin burada devam ettiğini söyledi.

Anne Leyla Akbulut, uyurken depreme yakalandığını ve telaştan ne yapacağını bilemediğini belirtti.

Akbulut, evden çıkmaya çalıştıkları sırada merdiven boşluğundaki apartmanın çöktüğünü ve harabeye döndüklerini söyledi. Daha sonra eşim deliği büyütünce çocukları ve son olarak da kızımı aldı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu