Haber

Gençler büyükşehirle hayallerine kavuşuyor

Şanlıurfa’da ücretsiz hizmet veren Fiziki Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursu’na katılan öğrenciler polis, beden eğitimi öğretmeni ve bekçi olmak için canla başla çalışıyor.

Şanlıurfa şehir merkezinde bulunan Akabe Gençlik Merkezi ve Spor Viranşehir Hall’de bulunan gençlik merkezlerinde eğitim gören gençler, gelecekte yapmak istedikleri mesleklere sahip olabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde kurslar, fiziksel yeterlilik, nefes kontrolü, hız ve konsantrasyon eğitimleri alan gençler, kurs sayesinde fiziksel mülakatlara hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün POMEM, Guarding ve BESYO sınavına katılmak isteyen adaylar için ücretsiz kurs hazırlık kursuna kayıt yaptırdıktan sonra adaylar çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Kamu kurumları tarafından yapılacak fiziki yeterlilik sınavlarında yetişen gençler, jimnastik tahtasının altından ve üzerinden geçerek, lastikten geçerek, tartı taşıyarak, sağlık topuna dokunarak, takla atarak, slalom koşarak, sırasıyla fotosellerle saniyelerin ölçüldüğü parkurda. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği Fiziki Yeterlilik kurslarından 350 genç yararlanırken, 67 genç de polis, bekçi ve beden eğitimi öğretmenliği pozisyonlarını kazanarak mesleğe başladı. – ŞANLIURFA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu