Haber

Engin Dinç kimdir? Ankara’nın yeni Emniyet Müdürü Engin Dinç kimdir? Engin Dinç’in hayatı ve biyografisi!

Engin Dinç DSÖ? Sorusu son zamanlarda gündemde olan ve internette sıkça aratılan soruların tam ortasında yer alıyor. Bu haberde hakkında birçok detay merak edilen Engin Dinç kimdir? Peki Engin Dinç kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sorularınızı yanıtladık. Peki Engin Dinç kimdir? Ankara’nın yeni Emniyet Müdürü Engin Dinç kimdir? Engin Dinç’in hayatı ve biyografisi!

ENGİN DİNÇ KİMDİR?

Engin Dinç, 1966 yılında Rize’de doğdu. Aslen Erzurumlu’dur. İlköğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1981 yılında Polis Koleji’ni kazanarak, 1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu ve Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başladı.

1989 yılında İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne atanarak sırasıyla Mardin, Trabzon, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüklerinde İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptı. Mesleği ile ilgili birçok kurs ve seminere katılmıştır.

Çeşitli zamanlarda ABD, Bosna ve Kosova’da görevlerde bulundu. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisans eğitimini Kamu Hukuku alanında tamamlamıştır.

3 Mayıs 2013 tarihinde İstihbarat Daire Başkanı, 25 Ekim 2016 tarihinde Eskişehir Emniyet Müdürü ve 07.07.2021 tarihinde çıkarılan KHK ile Konya Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Evli, üç çocuk babası ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. 2 Ağustos’ta yayınlanan Resmi Gazete kararıyla Ankara Emniyet Müdürü olarak atandı.

habercizre.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu